O mnie i o blogu

O mnie

Nazywam się Łukasz i interesuję się elektrotechniką. Uważam, że inżynieria elektryczna jest bardzo ciekawą dziedziną techniki i przez ten blog chciałbym zainteresować nią więcej osób.

Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem elektrotechniki. W trakcie moich studiów inżynierskich moje zainteresowania skupiały się na teorii pola elektromagnetycznego i maszynach elektrycznych. Z kolei moja praca inżynierska dotyczyła badania paneli fotowoltaicznych. Natomiast w trakcie studiów magisterskich zainteresowałem się nadprzewodnictwem, a moja praca magisterska dotyczyła zastosowania nadprzewodników w reaktorach termojądrowych.

Zawodowo zajmuję się projektowaniem sieci elektroenergetycznych. Moja praca pozwoliła mi zapoznać się z tematyką budową tak powszechnych linii średniego i niskiego napięcia. Oprócz tego bardzo bliskie stały mi się tematy związane z projektowaniem oświetlenia oraz elektroenergetyką nietrakcyjną na kolei.

O blogu

Celem tego bloga jest przybliżenie tematyki elektrotechniki.

Będę starał się aby tematyka wpisów była bardzo szeroka, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niektóre wpisy będą kierowane do osób, które zajmują się elektryką hobbistycznie oraz zawodowo, a inne do osób, dla których ta tematyka jest całkiem obca. Jedne z tekstów będą bardzo proste, inne bardziej skomplikowane – mam nadzieję, że przez taką zmienność uda mi zaciekawić tą tematyką jak najwięcej osób. We wpisach chciałbym skupiać się na ciekawych zjawiskach, konstrukcjach i interesujących historiach.

Same wpisy w większości wypadków nie będą rozbudowane, tak aby czytelnik mógł przeczytać tekst podczas porannej kawy, czy przerwy w pracy.

Mam nadzieję, że zainteresuję Cię tematyka poruszana na tym blogu. Zapraszam do lektury. 🙂